رفتن به مطلب
سرور های مجازی ارزان ، هاست ربات لینوکسی ارزان ، پیشنهاد ویژه باتچی ! ×
انجمن تخصصی بات چی | BotChi | انجمن ربات تلگرام

ارسال‌های توصیه شده

در این آموزش میخواهیم توسط ربات تلگرام و زبان php یک کوتاه کننده لینک ساده ایجاد کنیم .

Capt11ure.PNG.a8c630b5a27f62e5ac848efa51223c91.PNG
ربات بدین صورت عمل خواهد کرد – زمانی که کاربر وارد ربات میشود و هر پیامی رو که ارسال میکند ما به منزله لینک دریافت میکنیم و با فانکشن FILTER_VALIDATE_URL لینک ارسالی کاربر را چک میکنیم در صورتی که لینک صحیح نباشد پیام (invalid url) را برای کاربر ارسال میکنم . و در صورتی که لینک صحیح باشه لینک رو به همراه عدد تصادفی (لاین ۵۱) در دیتابیس sqlite ذخیره میکنیم .
ابتدا یک فایل با نام index.php ایجاد میکنم تا زمانی که کاربر بر روی لینک کوتاه ما کلیک میکند به آدرس مورد نظر ریدایرکت شود .
ابتدا عدد تصادفی رو از انتهای آدرس دریافت کنیم (http://botchi.ir/sort-lin/index.php?url=fdf83d9) و عدد را در دیتابیس sqlite جستجو می کنیم و url ثبت شده در دیتابیس را دریافت میکنم .
و در نهایت کاربر را به url درج شده در دیتابیس ریدایرکت میکنیم .

راه اندازی ربات در ۳ مرحله :
۱- فایل های ربات را دانلود کنید و در هاست خودتان آپلود کنید (سایت حتما داری ssl باشد که هاست های تیک وب همگی ssl رایگان نامحدود دارن).
۲- https://api.telegram.org/bot/setWebhook?url= آدرس زیر در نوار آدرس مرورگر کپی کنید و توکن + آدرس فایل bot.php در هاست خودتان را جایگزین کنید . مثل آدرس رو به رو : (htts://botchi.ir/bot-short-link/bot.php).
۳- فایل bot.php را باز کنید و توکن ربات + آدرس سایت را جایگزین کنید .

bot-short-link.zip

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...